Златна маска 6

Златна маска 6

Нормална цена
€650,00
Попуст цена
€650,00
Нормална цена
Нема на залиха
Единечната цена
по 

Golden Mask 6 е детектор за метали VLF за сите намени што работи во 3 фреквенции: 5, 15 или 30 kHz. Со овие три фреквенции, сите ваши потреби ќе бидат задоволени совршено - 5 kHz за наследства, богатства, богатства. 15 kHz за преземање на монети и општа употреба и 30 kHz за пребарување злато, мал златен накит или други нечитливи метали и цели. Во комбинација со новата калем за пребарување Fighter S, ова е вистинска машина за покривање на секој стил на пребарување во кој било вид терен - од неминерализиран до високоминерализиран. Електронскиот детектор е подобрен и детекторот работи добро на сите три фреквенции. Beе можете да отидете подлабоко и да постигнете подобра продуктивност на терен, во шума или на плажа.
Во овој модел Златната маска спроведува за прв пат вистински систем на мени со модификации кориснички модификувани. На овој начин можете брзо да промените, на пример, од монети во наследници со само два кликнувања на копчиња. Можете да ги промените претходно поставените поставки (наречени & quot; програми & quot; во менито) и ако ги промените поставките, имате можност брзо да се вратите на фабричките поставки. Златната маска 6 ја користи истата телескопска вратило како и претходниот модел. Безжичната функционалност се спроведува како стандард. Постои LITE верзија без безжична функционалност за ограничени буџетски клиенти.
Контролниот блок Златна маска 6 е водоотпорен - не можете да го потонете, но може да продолжите да го користите детекторот на дожд.
Менито е само на англиски јазик.
 

 Вклучено во овој комплет:

Детектор за златна маска 6 со телескопско јаглеродно вратило Батерија за пребарување (избран корисник) + заштитник за калем за пребарување Безжични слушалки. LiIon батерија на полнење и посветен полнач,
Капак на батеријата

 

 

Златна маска 6 технички спецификации

 • Бренд:
 • Златна маска
 • Модел:
 • 6
 • Технологија:
 • Vlf

 • Фреквенција:
 • 5, 15 и 30 kHz
 • Баланс на земјата:
 • рачен и автоматски
 • Функција за пребарување:
 • движење, еднобоен метал, двобоен
 • Проверки:
 • Ексклузивен систем на мени со мемории
 • Вид на завртка:
 • Гм повеќе фреквенции
 • Тежина (вклучувајќи батерии):
 • 1,4 кг со серпентина за пребарување на борбени машини 13x11 инчи
 • Батерија:
 • LiIon 3000 mAh батерија со специјален полнач
 • Траење на батеријата:
 • минимум 12 часа
 • Безжични слушалки:
 • Да, WS105 или WS106
 • Приклучок за слушалки:
 • 6,35 мм
 • Полнач:
 • Посветен полнач за ли-јон, 100-220V, е-приклучок
 • Гаранција:
 • 5 години - панелот за електроника. 2 години - сè друго освен батериите